Kámen v architektuře k užitku i kráse

Kategorie

Poptávka

Napiště nám svůj požadavek a my pro Vás obratem vytvoříme nabídku.

Napiště nám svůj email a budeme vám zasílat aktuality z našeho obchodu:

TOPlist

ROBOTIZOVANÉ PRACOVIŠTĚ V ART STONE

1.6.2013

Výstavba robota proběhla v roce 2009. Jedná se o první robotizované pracoviště na obrábění kamene v Čechách i na Slovensku. Obrábění robotem je velmi komplikovanou technologií. Na druhou stranu nabízí široké uplatnění při výrobě v kamenickém a kamenosochařském oboru, tak i v dalších odvětví. Pro samotné obrábění je zapotřebí dokonale zvládnout kinematiku robota KUKA, programování v programu CAD/CAM Mastercam a znát ovládání robota KUKA.

V roce 2011 odletěl Kamil Hromádka do Spojených států na školení softwaru Mastercam. Školení probíhalo přímo u výrobce softwaru CNC Software v USA.

Robotizované pracoviště bylo úspěšně otestováno a uvedeno do provozu v roce 2010. Pracoviště je vybaveno pracovním stolem 3000mmx1500mm, rotačním stolem o průměru 1000mm s nosností 10tun. Zásobníkem na 14 různých nástrojů s automatickou výměnou. Laserovým přeměřováním TCP.

Na robotickém centru vyrábíme následující výrobky:

kuchyňské desky Silestone, kuchyňské desky Technistone, kuchyňské žulové desky, kuchyňské mramorové desky, mramorové stoly, pískovcové profilové ostění, balustrády, schody, kuželky, madla, prahy, sochy, schody, kašny, koryta, žlaby, mozaiky, intarzie, modely, formy, pomníky, vázy, urny, mísy, svítilny, pečící kameny, lávové kameny a další….

 

INSTALACE ROBOTA

Zpět